Księgowa/Księgowy – Cieszyn

praca stała Branża: finansowo- ubezpieczeniowa
  • HR SIGMA

    • Zakres obowiązków
      • Weryfikacja i kontrola dokumentów księgowych, zgodnie z obowiązującym stanem prawnym i przyjętymi u pracodawcy procedurami
      • Weryfikacja sprzedaży pod kątem wymogów formalnych, obowiązku podatkowego, obniżonych stawek pd VAT sprzedaż krajowa, WDT i eksport, w tym korekty sprzedaży; współpraca z BOK w tym zakresie
      • •ejestrowanie wyciągów bankowych w systemie FK
      • Kontakt z kontrahentami w zakresie dokumentacji i rozrachunków bieżące uzgodnienia
      • Bieżące monitorowanie rozrachunków i uzgadnianie rozliczeń z kontrahentami (kompensaty, zaliczki)
      • Weryfikacja, akceptowanie i wdrażanie porozumień z odbiorcami w sprawie elektronicznego obiegu dokumentów
      • Prowadzenie i uzgadnianie rejestrów VAT (w ramach swojego zakresu obowiązków)
      • Dbałość o poprawny obieg dokumentów
      • Sporządzanie zestawień i analiz dla zarządu i innych komórek
      • Czynny udział w sporządzaniu sprawozdań finansowych i rozliczeń podatkowych
    • Wymagania
      • Wykształcenie wyższe, kierunkowe lub technikum/liceum ekonomiczne (dot. znajomości podstaw rachunkowości)
      • Znajomość przepisów podatkowych i ustawy o rachunkowości
      • Umiejętność wykorzystania w pracy pakietu MS Office (min. WORD i Excel)
      • Umiejętność swobodnego poruszania się po systemach FK
      • Otwartość na nowe wyzwania, zadania
      • Bardzo dobra organizacja własnej pracy, ustalania priorytetów, orientacja na cele i zadania, zaangażowanie
      • Dokładność, sumienność, uczciwość, odpowiedzialność
      • Umiejętność pracy w zespole
    • Firma oferuje
      • Bardzo atrakcyjne wynagrodzenie
      • Pracę w dużej , dynamicznie rozwijającej się firmie
      • Duże i zróżnicowane możliwości rozwoju zawodowego
      • Niezbędne narzędzia pracy
      • Atrakcyjny pakiet benefitów pracowniczych
      • Wsparcie doświadczonego zespołu przy wdrożeniu do firmy
      • Przyjazną atmosferę pracy
    • Miejscowość Cieszyn
    • Klauzula RODO Prosimy o umieszczenie w składanej aplikacji (podaniu) o pracę klauzuli o następującej treści: Klauzula RODO Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji oraz przyszłych procesów rekrutacyjnych zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

    Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres: cv@hrsigma.pl.

    W tytule wiadomości prosimy podać nazwę stanowiska. Na przesyłanych dokumentach prosimy o dopisanie numeru ref. Ks/MS/01/2020