Carpe diem – chwytaj chwile

[fluid][html typography=”H3 {line-height: 25.71428572px;font-size: 18px;}” tag_list_style=”bulletlist-6″]

Z tył głowy kołacze ci potrzeba zmiany pracy. Z dnia na dzień staje się ona coraz silniejsza. Uważasz, że to nie jest właściwy moment na ten krok. Jednak myśl ta uporczywie powraca.

Czujesz się zmęczony, wypalony. Masz wrażenie, że zamiast się rozwijać stoisz w miejscu, a wiadomo jak się nie rozwijasz, to się cofasz. Zasiedziałeś się na dotychczasowym stanowisku, ale krzesło zaczyna być niewygodne. Powody są różne, ale wydaje ci się, że to nie jest właściwy moment. Może trzeba zaczekać aż spłacę kredyt. Gdy dzieci podrosną i będą bardziej samodzielne, to wezmę się za siebie. To nie jest właściwy moment. Jeszcze nie teraz. Trudno jest opuścić wygodną strefę komfortu i iść w nieznane. Nawiązywać nowe kontakty, wchodzić w kolejne relacje, uczyć się nowych rzeczy. Trudne to, ale jak nie teraz to, kiedy? Jak nie ty to, kto? -koleżanka z biura.

Jeśli teraz czujesz taką potrzebę, to teraz należy zacząć działać w celu jej zaspokojenia.

Dlaczego już, teraz? Przede wszystkim, dlatego, że ta potrzeba nie wzięła się ot sama z siebie. Ona kiełkowała w twojej świadomości od dłuższego czasu, a teraz ujrzała światło dzienne. Inny dobry powód do zmiany, to jej chęć, a nie konieczność. Zawsze łatwiej zmienić pracę, gdy masz zatrudnienie. Wtedy jest to tylko i wyłącznie twoja decyzja. Nie zastanawiaj się dłużej, zacznij działać:

„Rozpocznij tam, gdzie jesteś. Wykorzystaj to, co masz. Zrób to, co możesz” Arthur Ashe

Nie wiesz, od czego zacząć?

Usiądź spisz na kartce to, co robiłaś/eś do tej pory. Jakie doświadczenie zawodowe zdobyłaś/eś. Jakie masz wykształcenie. Dodatkowe kursy i szkolenia, dzięki którym podniosłaś/eś kwalifikacje. Zastanów się, co teraz chcesz robić i jakie masz do tego predyspozycje. Przygotuj swoje CV, odwiedź stronę www.hrsigma.pl, znajdź ofertę pracy, która Cię interesuje i wyślij nam swoje CV poprzez umieszczoną przy każdym ogłoszeniu aplikacje.

Przeczytaj także

https://hrsigma.pl/blog/jak-skutecznie-szukac-pracy/

https://hrsigma.pl/blog/strefa-komfortu-bezpieczenstwo-i-stabilizacja-czy-aby-na-pewno/

https://hrsigma.pl/blog/strefa-geniuszu-czyli-pole-bitwy-dla-umyslu/

https://hrsigma.pl/blog/jak-stworzyc-cv-krok-po-kroku

https://hrsigma.pl/blog/jak-przygotowac-list-motywacyjny/

https://hrsigma.pl/blog/pracownik-w-sieci-czyli-jak-sie-zaprezentowac-on-line/

https://hrsigma.pl/blog/jak-zbudowac-marke-nie-tylko-on-line/

https://hrsigma.pl/blog/stres-jak-sobie-z-nim-radzić

https://hrsigma.pl/blog/uwierz-w-siebie

[/html][/fluid]